vault backup: 2025-04-20 18:17:20
This commit is contained in:
@@ -724,20 +724,20 @@
|
||||
| רבים 2 | πλέ-ετε | πλεῖτε (ε+ε→ει) | |
|
||||
| רבים 3 | πλέ-ουσι(ν) | πλέουσι(ν) (אין מזיגה) | ` |
|
||||
|
||||
### גזע ε
|
||||
|
||||
#### הווה פעיל (Praesens Activum)
|
||||
|
||||
### הווה פעיל (Praesens Activum)
|
||||
| גוף | חיווי (Indicativus) | חבור (Coniunctivus) | ייחול (Optativus) | ציווי (Imperativus) | מתמשך (Infinitivus) | בינוני (Participium) |
|
||||
| ------ | ------------------- | ------------------- | ----------------- | ------------------- | ------------------- | -------------------- |
|
||||
| יחיד 1 | ποιῶ | ποιῶ | ποιοῖμι | — | ποιεῖν | ποιῶν (זכר) |
|
||||
| יחיד 2 | ποιεῖς | ποιῇς | ποιοῖς | ποίει | | ποιοῦσα (נקבה) |
|
||||
| יחיד 3 | ποιεῖ | ποιῇ | ποιοῖ | ποιείτω | | ποιοῦν (סתמי) |
|
||||
| רבים 1 | ποιοῦμεν | ποιῶμεν | ποιοῖμεν | — | | |
|
||||
| רבים 2 | ποιεῖτε | ποιῆτε | ποιοῖτε | ποιεῖτε | | |
|
||||
| רבים 3 | ποιοῦσι(ν) | ποιῶσι(ν) | ποιοῖεν | ποιούντων | | |
|
||||
|
||||
| גוף | חיווי (Indicativus) | חבור (Coniunctivus) | ייחול (Optativus) | ציווי (Imperativus) | מתמשך (Infinitivus) | בינוני (Participium) |
|
||||
|-----|---------------------|---------------------|-------------------|---------------------|----------------------|---------------------|
|
||||
| יחיד 1 | ποιῶ | ποιῶ | ποιοῖμι | — | ποιεῖν | ποιῶν (זכר) |
|
||||
| יחיד 2 | ποιεῖς | ποιῇς | ποιοῖς | ποίει | | ποιοῦσα (נקבה) |
|
||||
| יחיד 3 | ποιεῖ | ποιῇ | ποιοῖ | ποιείτω | | ποιοῦν (סתמי) |
|
||||
| רבים 1 | ποιοῦμεν | ποιῶμεν | ποιοῖμεν | — | | |
|
||||
| רבים 2 | ποιεῖτε | ποιῆτε | ποιοῖτε | ποιεῖτε | | |
|
||||
| רבים 3 | ποιοῦσι(ν) | ποιῶσι(ν) | ποιοῖεν | ποιούντων | | |
|
||||
|
||||
### עבר מתמשך פעיל (Imperfectum Activum)
|
||||
#### עבר מתמשך פעיל (Imperfectum Activum)
|
||||
|
||||
| גוף | חיווי (Indicativus) |
|
||||
|-----|---------------------|
|
||||
@@ -748,7 +748,7 @@
|
||||
| רבים 2 | ἐποιεῖτε |
|
||||
| רבים 3 | ἐποίουν |
|
||||
|
||||
### הווה בינוני-סביל (Praesens Medium-Passivum)
|
||||
#### הווה בינוני-סביל (Praesens Medium-Passivum)
|
||||
|
||||
| גוף | חיווי (Indicativus) | חבור (Coniunctivus) | ייחול (Optativus) | ציווי (Imperativus) | מתמשך (Infinitivus) | בינוני (Participium) |
|
||||
|-----|---------------------|---------------------|-------------------|---------------------|----------------------|---------------------|
|
||||
@@ -759,7 +759,7 @@
|
||||
| רבים 2 | ποιεῖσθε | ποιῆσθε | ποιοῖσθε | ποιεῖσθε | | |
|
||||
| רבים 3 | ποιοῦνται | ποιῶνται | ποιοῖντο | ποιείσθων | | |
|
||||
|
||||
### עבר מתמשך בינוני-סביל (Imperfectum Medium-Passivum)
|
||||
#### עבר מתמשך בינוני-סביל (Imperfectum Medium-Passivum)
|
||||
|
||||
| גוף | חיווי (Indicativus) |
|
||||
| ------ | ------------------- |
|
||||
@@ -769,3 +769,59 @@
|
||||
| רבים 1 | ἐποιούμεθα |
|
||||
| רבים 2 | ἐποιεῖσθε |
|
||||
| רבים 3 | ἐποιοῦντο |
|
||||
|
||||
### גזע α
|
||||
|
||||
|לפני מזיגה|אחרי מזיגה|דוגמה|
|
||||
|---|---|---|
|
||||
|α + ε|ᾱ|τιμά-ετε → τιμᾶτε|
|
||||
|α + ει|ᾳ|τιμά-ει → τιμᾷ|
|
||||
|α + ο|ω|τιμά-ομεν → τιμῶμεν|
|
||||
|α + ου|ω|τιμά-ουσι → τιμῶσι|
|
||||
|α + η|ᾱ/η|-|
|
||||
|α + ω|ω|-|
|
||||
|
||||
### הווה פעיל (Praesens Activum)
|
||||
|
||||
|גוף|חיווי (Indicativus)|חבור (Coniunctivus)|ייחול (Optativus)|ציווי (Imperativus)|מתמשך (Infinitivus)|בינוני (Participium)|
|
||||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||
|יחיד 1|τιμῶ|τιμῶ|τιμῷμι|—|τιμᾶν|τιμῶν (זכר)|
|
||||
|יחיד 2|τιμᾷς|τιμᾷς|τιμῷς|τίμα||τιμῶσα (נקבה)|
|
||||
|יחיד 3|τιμᾷ|τιμᾷ|τιμῷ|τιμάτω||τιμῶν (סתמי)|
|
||||
|רבים 1|τιμῶμεν|τιμῶμεν|τιμῷμεν|—|||
|
||||
|רבים 2|τιμᾶτε|τιμᾶτε|τιμῷτε|τιμᾶτε|||
|
||||
|רבים 3|τιμῶσι(ν)|τιμῶσι(ν)|τιμῷεν|τιμώντων|||
|
||||
|
||||
### עבר מתמשך פעיל (Imperfectum Activum)
|
||||
|
||||
|גוף|חיווי (Indicativus)|
|
||||
|---|---|
|
||||
|יחיד 1|ἐτίμων|
|
||||
|יחיד 2|ἐτίμας|
|
||||
|יחיד 3|ἐτίμα|
|
||||
|רבים 1|ἐτιμῶμεν|
|
||||
|רבים 2|ἐτιμᾶτε|
|
||||
|רבים 3|ἐτίμων|
|
||||
|
||||
### הווה בינוני-סביל (Praesens Medium-Passivum)
|
||||
|
||||
|גוף|חיווי (Indicativus)|חבור (Coniunctivus)|ייחול (Optativus)|ציווי (Imperativus)|מתמשך (Infinitivus)|בינוני (Participium)|
|
||||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||
|יחיד 1|τιμῶμαι|τιμῶμαι|τιμῴμην|—|τιμᾶσθαι|τιμώμενος (זכר)|
|
||||
|יחיד 2|τιμᾷ|τιμᾷ|τιμῷο|τιμῶ||τιμωμένη (נקבה)|
|
||||
|יחיד 3|τιμᾶται|τιμᾶται|τιμῷτο|τιμάσθω||τιμώμενον (סתמי)|
|
||||
|רבים 1|τιμώμεθα|τιμώμεθα|τιμῴμεθα|—|||
|
||||
|רבים 2|τιμᾶσθε|τιμᾶσθε|τιμῷσθε|τιμᾶσθε|||
|
||||
|רבים 3|τιμῶνται|τιμῶνται|τιμῷντο|τιμάσθων|||
|
||||
|
||||
### עבר מתמשך בינוני-סביל (Imperfectum Medium-Passivum)
|
||||
|
||||
|גוף|חיווי (Indicativus)|
|
||||
|---|---|
|
||||
|יחיד 1|ἐτιμώμην|
|
||||
|יחיד 2|ἐτιμῶ|
|
||||
|יחיד 3|ἐτιμᾶτο|
|
||||
|רבים 1|ἐτιμώμεθα|
|
||||
|רבים 2|ἐτιμᾶσθε|
|
||||
|רבים 3|ἐτιμῶντο|
|
||||
|
||||
|
||||
Reference in New Issue
Block a user